Преображення Господнє у соборі

У суботу, 19 серпня, прихожани собору святкували Преображення Господнє. У народі це свято іще прийнято називати Другим Спасом, або Яблучним Спасом.    viber image17  У цей день Христос явився трьом своїм учням у світлі божественної слави, демонструючи єдність Святої Трійці.

Віряни традиційно принесли до церкви врожай на освячення. Зокрема у святковий кошик кладуть груші, яблука, виноград, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці. viber image7  Освячення плодів символізує розквіт і плодючість усього створеного у безкінечному царстві життя. Для господарів свято знаменує закінчення жнив та завершення літа.

У давнину в цей день люди старались утриматися від сніданку перед приходом до церкви. А вже після богослужіння пригощали членів родини освяченими яблуками. Розрізали фрукт на скибки, мочали в мед і їли. Вважали, що така трапеза дасть здоров’я на увесь майбутній рік. Цього дня господині печуть пироги та готують вареники з яблуками. Також варять узвар і компот.

Традиційно, більше фото у фотоальбомі.

Варто зазначити, що в народі на Спаса передбачали погоду. Якщо день сонячний та безхмарний – осінь буде сухою. Якщо дощовий – мокрою. Ясний день віщує морозну і заметільну зиму.

 

Залишити відповідь