Category Archives: Загальна

Перша сповідь і Урочисте Святе Причастя

7 серпня в соборі Борщівської ікони Божої Матері відбулося урочисте святкування прийняття Найсвятіших Таїн Пречистого Тіла і Дорогоцінної Крові Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа нашими дітьми, які пройшли релігійне навчання у недільній школі собору. Після прийняття Найсвятіших Тайн наші діти під керівництвом вчительки, добродійки Марії Яворської, святково виконали церковні пісні, якими прославили Бога і Божу Матір. У час співу їхнього можна було побачити і почути як співають їхні серця і душі, славлячи Бога.
Настоятель собору протоієрей Іван Яворський передав найщиріші вітання і благословення владики і отця нашого Високопреосвященнішого Нестора дітям і всім присутнім у соборі.

Прес-служба собору

Просимо про пожертву

БЛАЖЕННІ МИЛОСТИВІ, БО ВОНИ ПОМИЛУВАНІ БУДУТЬ… (Мф. 5,7).

ХТО СІЄ ЩЕДРО, ТОЙ ЩЕДРО Й ЖАТИМЕ… БОГ ЛЮБИТЬ ТОГО, ХТО З РАДІСТЮ ДАЄ! (2 Кор. 9, 6-7).

Дорогі браття і сестри в Христі,
парафіяни собору Борщівської ікони Божої Матері звертаються до вас із проханням про допомогу.
Наша парафія, як і вся Церква, існувала й існує тільки завдяки доброчинним внескам і пожертвам своїх парафіян та всіх небайдужих людей. На благодійні жертви боголюбивих парафіян збудовано наш величний собор Борщівської ікони Богородиці, каплицю, дзвіницю з копією Гробу Господнього, парафіяльний будинок з приміщенням для недільної школи, місце для освячення води, меморіал Небесній сотні, похоронний храм.
Будь-які будівельні роботи потребують великих фінансових витрат, а тим більше будівництво такого великого храмового комплексу, як наш, тому ми не перестаємо просити допомоги у всіх небайдужих. Зараз маємо велику потребу в коштах для зведення огорожі довкола нашого храму, завершення будівництва дзвіниці та приміщення недільної школи, а також для похоронного храму, яким матимуть змогу користуватися віряни всіх конфесій.
Часи сьогодні нелегкі, зате тим ціннішою буде перед Богом Ваша пожертва, навіть невелика. Ми постійно звертаємося до доброчинців про допомогу, і якщо ви маєте благе бажання матеріально підтримати розбудову нашого церковного комплексу, ми будемо щиро раді, адже пожертва Богу – це духовно-соціальна інвестиція, що винагороджує не лише в житті вічному, а й обертається добробутом у житті земному. Церква ж, у свою чергу, щодня возносить молитви за своїх фундаторів і жертводавців, живих і покійних, просить Всемилостивого Бога, щоб Він простив усі гріхи тим жертводавцям, які своєю милостинею приєдналися до спільної справи спасіння.
Пожертви на будівництво можна зробити в храмі або через парафіяльні банківські рахунки:

UA733385450000026001300107775 /UAH/
UA983385450000026009302107775 /USD/
UA683385450000026000301107775 /EUR/

Вітаємо з Різдвом Христовим!

Христос народжується!
Дорогі в Христі браття і сестри,
вітаємо усіх вас зі святом Різдва Христового і Новим роком!
Богодитятко Ісус хай народиться у серцях ваших, і нехай в них утвердиться благодать Божа. Хай ваші серця, душі ваші, стануть небом, земним раєм, вмістилищем Невмістимого Бога.
Бажаємо, щоб у житті своєму ви мали таку радість, яку мали Пресвята Діва Марія і старець Йосип в час народження Ісуса Христа, вифлеємські пастухи, які прийшли поклонитись Йому і взяти Божественне благословення в Нього, і три мудреці-царі зі Сходу, котрі віддали дари Христові і одержали від Немовлятка Ісуса благословення і спасіння для душ своїх.
Прийдім і ми до Христа Спасителя, Який Своїм народженням примирив людину з Богом, небо з землею, назвав нас Своїми синами і дочками по Його святій благодаті. Принесімо Христові свою щиру любов, серця і душі. Попросімо Його, щоб завжди нас благословляв, допомагав нам, охороняв від усякого зла, подав нам благодатну допомогу у житті і праці на благо процвітання Матері-України і утвердження Помісної Православної Церкви України.
Помолімось, щоб 2020 рік для усіх нас став роком закінчення війни, роком здоров’я, любові, миру, спокою, злагоди і єдності.
Хай добро і щаслива доля супроводжують усе ваше життя.
Хай у ці Різдвяні дні благословляє вас Богодитятко Ісус і Божа Мати!
Славімо Його!

З любов’ю у Христі і найкращими Різдвяними і Новорічними побажаннями
настоятель собору Борщівської ікони Божої Матері, благочинний Борщівського деканату, митрофорний протоієрей Іван Яворський та редакція сайту http://www.borsobor.com/

З Днем народження, отче Іване!

Редакція сайту щиросердечно вітає отця благочинного Борщівського деканату, настоятеля собору Борщівської ікони Божої Матері митрофорного протоієрея Івана Яворського з Днем народження.
Хай з Вами повсякчас перебуває ласка Божа, а Омофор Цариці Небесної надійно покриває від усіх бід, хай ангел-охоронець невідступно береже від зла і лиха, а небесні покровителі і заступники, святі угодники Божі, безперестанно підносять за Вас свої молитви до Престолу Господнього.
Довгої і плідної праці Вам на пастирській ниві на благо Христової Церкви і українського народу, міцного здоров’я і Богом благословенного многоліття!

о.Іван Яворський: «Я вдячний Господу, що вибрав мене Своїм знаряддям праці для Його прослави»

5 серпня минає 40 років з дня висвячення декана Борщівського благочиння, настоятеля собору Борщівської ікони Божої Матері, митрофорного протоієрея отця Івана Яворського. Напередодні престольного празника ми зустрілися з отцем Іваном, аби привітати його і поговорити про місію священника, роль церкви в духовному і національному житті народу. А от про особисті заслуги, певні досягнення, яких у нього чимало, просив уникнути.
— Вітаємо Вас, отче, з такою поважною датою у житті і бажаємо ще багато і багато років вірно служити Богові і людям задля спасіння душ і національного розвою рідної держави.
— Щиро дякую. Хочу наголосити, що в Бога тисячу років – як день вчорашній, тому 40 років теж, як один день. Я багато в житті переосмислював, змінювався і хотів би, щоб люди також зазнавали

Continue reading

Храмове свято 31 липня 2019 року

Цьогорічне храмове свято собору Борщівської ікони Пресвятої Богородиці ознаменоване двома ювілейними подіями – 25 років тому над церковною хоругвою, при освяченні першого каменя будови храму, з’явилася Божа Мати, що і дало початок щорічному святу 31 липня, також цього року святкує 40-річчя свого священничого служіння настоятель собору і борщівський благочинний, митрофорний протоієрей Іван Яворський. Як завжди, на святкування зібрались парафіяни собору, гості з інших парафій, священники Борщівського та Заліщицького районів.

Continue reading

Явлення Божої Матері в Борщеві

В ім’я Отця і Сина і Сятого Духа.
Бог є любов. Божу любов ми бачимо в тому, що Син Божий Ісус Христос приходить на землю, щоб від гріха, прокляття і смерті звільнити весь рід людський. Божа любов безмежна. Якщо батько і мати можуть забути про дитину свою, Бог ніколи не забуде. Спаситель прийшов у світ, щоб знайти і спасти те, що загинуло. Божа безмежна любов проявляється в тому, що Господь для захисту людини дає можливість Матері Божій захищати її від усякого зла.
Захист Божої Матері, її покров над світом ми бачимо на прикладі явлень Пресвятої Богородиці у місті Борщеві, які беруть свій початок з XVII століття. Особливо потрібно задуматись над явленнями Божої Матері в ХХ столітті і в наш час.
Богуслава Колодовська свідчила про те, що Володарка неба і землі Пресвята Богородиця з’явилась над криницею, що знаходиться біля собору Борщівської ікони Божої Матері, 9 травня 1939 року. В цей день її батьки йшли, щоб повінчатись у храмі Божому. Побачивши Божу Матір над криницею, молоді разом з весільними гостями стали на коліна й возносили свої молитви до Матінки Небесної. Свята Діва Марія в цей час усіх благословляла хресним знаменням. Її з’явлення було знаком того, що скоро почнуться болі і страждання Другої світової війни, але Матінка Небесна подасть допомогу і війна буде закінчена.
Після закінчення війни безбожники засипали криницю сміттям і землею.
У другій половині ХХ століття сім’я Степових бачила, як на місці засипаної криниці горів благодатний вогонь на Святий вечір Різдва Христового. Тому криницю розкопали, почистили і почали брати воду з неї. З цього часу, звернімо увагу на це, по подвір’ю Степових кожної неділі і свят ходила у сяйві по землі Божа Мати. Добродій Федір Степовий усім говорив про явлення Божої Матері. Йому комуністична влада забороняла говорити про Божу Матір, але Федір Степовий усім казав: “Якщо не буду бачити, тоді не буду говорити”. Через це свідчення Степових забрали з цього дому і дали їм квартири. Криницю Божої Матері другий раз засипали сміттям і землею.
Високопреосвященніший Василій, архієпископ Тернопільський і Бучацький 31 липня 1994 року посвятив перший камінь під будівництво собору. Під час освячення першого каменя будови храму над вишитою хоругвою стає Божа Мати, благословляє і зцілює поранену долоню інженера-будівельника Ротко Ігоря, яка вмить стала здоровою. Це було перше зцілення Пресвятою Богородицею на цьому святому місці. Через декілька тижнів очевидці бачили, як благодатний вогонь у виді стовпа з’єднав землю з небом на місці, де збудований собор. Художник Олександр Бойко ікону Борщівської Божої Матері написав саме так, як бачили очевидці Кобилянський Василь і Чуль Сидір.
У вересні 1994 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет благословив щорічно святкувати день явлення Божої Матері 31 липня. Згідно з рішенням парафіяльних зборів 14 січня 1995 року собор назвали на честь Борщівської ікони Божої Матері.
Преосвященніший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький 4 грудня 2006 року освятив собор Борщівської ікони Божої Матері. На початку святої літургії над престолом по променях-сходинках в собор зійшла Божа Мати. Від престолу пішла в сторону людей і благословила їх.
11 жовтня 2009 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і високопреосвященніший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький у співслужінні з архієпископом Тернопільським і Кременецьким Іовом, Хмельницьким і Кам’янець-Подільським митрополитом Антонієм, єпископами Ужгородським і Закарпатським Кирилом, Чернігівським і Ніжинським Іларіоном, Тернопільським і Теребовлянським Павлом, собором духовенства освятили іконостас, настінні розписи собору, монументальну копію гробу Господнього, статую Божої Матері з ангелами, капличку і живоносне джерело Божої Матері, Покровительки собору, Борщівського краю, матері-України і нашої Святоїі Помісної Церкви Української.
Від часу явлення, 31 липня 1994 року, і до сьогодення багатьох людей Божа Мати оздоровила: сліпі стали бачити, глухі стали чутливими, обтяжені тяжкою хворобою ставали здоровими і ходили, навіть від смерті рятувала Борщівська Богоматір людей. Тому з міста Борщева, різних міст і сіл приходять люди і розповідають про велику допомогу, яку вони одержали від Пресвятої Діви Марії.


Митрофорний протоієрей Іван Яворський, настоятель собору Борщівської ікони Божої Матері, благочинний Борщівського деканату ПЦУ

З Днем Ангела!

Адміністрація сайту, братство і сестринство собору Борщівської ікони Божої Матері вітають свого отця настоятеля, благочинного Борщівського деканату Православної Церкви України, митрофорного протоієрея Івана Яворського з Днем Ангела.

Щедрого Божого благословення Вам, отче, на Ваші пастирські труди на ниві розбудови Православної Церкви України і її Борщівського благочиння! Хай Всемилостивий Господь за молитвами святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, дарує Вам сили та наснаги до праці у Його винограднику, міцного здоров’я, сімейного благополуччя і благословенного многоліття!

Освячення нового фелона.

9 червня 2019 року, в Неділю святих отців І Вселенського Собору, настоятель собору Борщівської ікони Божої Матері, митрофорний протоієрей Іван Яворський, після Божественної літургії освятив новий фелон. Оксамитовий фелон зеленого кольору придбано на пожертвування батьків дітей, які в День захисту дітей 1 червня вперше прийняли Святе Причастя. Його одягатимуть один раз у році – на Зелені свята, в день Святої П’ятидесятниці.

Після освячення о.Іван подякував жертводавцям і попросив усіх присутніх у храмі піднести за них свої молитви до Господа.