Monthly Archives: Травень 2013

Під Покровом Божої Матері

Божа любов до роду людського і до нашого Борщівького краю безмежна. Це можна підтвердити тим, що Вселюблячий Господь і Бог наш Ісус Христос віддав Борщівський край під опіку Божої Матері це ми бачимо з багаторазового з’явлення Божої Матері у місті Борщеві і багатьох селах нашого краю. Якщо до уваги взяти Борщів, то можна зрозуміти, що місто находиться під особливою опікою Пресвятої Богородиці. Перші з’явлення Святої Діви Марії починаються з 17 століття. Тому уже в 18 столітті у місті Борщеві була побудована капличка в честь з’явлення Божої Матері. Особливо цікаві розповіді про з’явлення Божої Матері відносяться до 20 століття. У місті Борщеві 9 травня 1939 р. над криницею живоносним джерелом Божої Матері дуже багато людей бачили Божу Матір і брали в Неї материнське благословення. Пізніше вже за радянського часу в капличці перед тим як її мали зірвати багато людей бачили як з статуї з очей Божої Матері текли сльози у вигляді капель крові. 31 липня 1994 р. на освяченні першого каменю будови храму над хоругвою з’являється Божа Матір і благословляє початок будівництва собору, одночасно зцілюючи поранену руку інженера – будівельника. 4 грудня 2006 р. Божа Матір по світлих променевих сходинках над престолом святим сходить у собор і йде до людей, щоб благословити їх. Останній раз Пресвята Богородиця з’явилась над центральним куполом собору 13 червня 2012 р. Помолившись Божа Матір послала від себе світло у вигляді сонячних променів на всі чотири сторони: схід, захід, південь і північ. Після цього Божа Матір увійшла до собору. Явління Божої Матері продовжувалося майже пів години. З’ явившись 13 червня Божа Матір поєднала святкування Її з’явлення у Фатимі з з’явленням у місті Борщеві.

Тому цього року ми православні християни будемо святкувати з християнами костелу і інших церков свято з’явлення Божої Матері у Фатимі і Борщеві в один день 13 червня. Одночасно згадаємо 1025-ти річчя хрещення Руси – України в православну віру котре відбулось у 988 році на нашій українській землі.

Щоб у когось не було сумніву про православне хрещення в Україні нагадую про те, що ще до розділення Христової Церкви на Східну і Західну на Помістному Константинопольському соборі в 842 році за імператриці Феодори з вдячності Господу Богу, Який дарував Церкві перемогу над іконоборцями та всіми єритиками, встановлено свято Торжества Православя, яке належить святкувати в першу неділю Великого посту і яке відзначається й дотепер у всій Вселенській Православній Церкві. Тому в цей день з’явлення Божої Матері 13 червня будемо просити Божу Матір за здоров’я, спокій, благодать Божу і спасіння для всіх християн. Будемо просити пресвяту Богородицю, щоб свято хрещення Українського народу у православну Віру пройшло під ЇЇ святим Покровом.

Настоятель собору Борщівської ікони Божої Матері митрофорний протоієрей о. Іван Яворський

Христос Воскрес!

Всечесні отці, возлюблені в Господі брати і сестри. В Пасхальні дні разом з святим апостолом Павлом радісно промовимо: «Смерте, де твоє жало ? Пекло
де твоя перемога? Воскрес Христос і ти впало додолу . Воскрес Христос, і впали демони. Воскрес Христос, і радіють ангели. Воскрес Христос і життя живе. Воскрес Христос, і немає мертвих у гробі, бо Христос повстав із мертвих і став початком для померлих». Тому Багаті й убогі радійте один з одним. Стримані і ліниві вшануйте день. Ті хто постив і не постив, веселіться сьогодні… «Ніхто нехай не плаче над гріхами своїми, бо відпущення від гробу засяяло. Нехай ніхто не боїться смерті, бо нас визволила Спасова смерть …» У ці святі Пасхальні дні «Один одного обіймімо, скажімо: браття! І тим, що не навидять нас, простімо все заради воскресіння. Дорогі мої, вітаю всіх вас з святом святої Христової Пасхи світлого воскресіння Христового. Від щирості бажаю , щоб Воскреслий Христос воскресив всіх для життя у світлі, радості, мирі, любові і в правді Божій. Хай провідниками вашого життя завжди буде радість Воскреслого Господа, здоров’я, мир, спокій, злагоди в сім’ях, достаток дари щедроти милості Божі, багатоліття і спасіння. Хай благословляє всіх вас Воскреслий Господь і Божа Матір.

Воістину Христос Воскрес!