Monthly Archives: Листопад 2013

Київський Патріархат – з українським народом

Заява Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
щодо подій 30 листопада 2013 р. у Києві

Шановні співвітчизники!
Дорогі брати і сестри!

Сьогодні наше суспільство переживає один з найскладніших моментів новітньої історії, тому Церква не може мовчки стояти осторонь.

Події попередніх місяців та тижнів переконують, що переважна більшість наших співгромадян підтримують європейську інтеграцію України. На захист своїх прагнень вони вийшли на публічні масові акції. Ці акції проводилися в цілому мирно та без насильства, до чого громадян також закликала і наша Церква, й інші Церкви та релігійні організації.

Київський Патріархат разом з українським народом підтримував і продовжує підтримувати європейську інтеграцію та бачить майбутнє України у колі незалежних держав об’єднаної Європи.

Після початку масових громадянських акцій ми неодноразово зверталися також і до правоохоронних органів та інших представників держави із закликом забезпечити громадянам гарантоване Конституцією право мирно висловлювати свою позицію. На жаль цей наш заклик не був почутий.

Вночі 30 листопада із застосуванням жорстокого насильства учасники акції були вигнані з Майдану Незалежності. Кадри цієї події нагадують про 18 липня 1995 року, коли було застосовано силу до учасників похорону Патріарха Володимира (Романюка).

Як Церква ми морально засуджуємо жорстоке застосування сили до мирних громадян, яке відбулося сьогодні на столичному Майдані Незалежності. Також ми закликаємо всіх – особливо міліцію, але також і учасників громадських акцій, не допустити подальшого примноження насильства.

Бо можливо саме цього – розгортання великого громадянського конфлікту та розколу країни, знищення нашої державності – добиваються ті сили, які за будь-яку ціну прагнуть не допустити інтеграції України з об’єднаною Європою.

Майбутнє нам невідоме. Але хочемо, щоби всі знали: Київський Патріархат – з українським народом. Незалежно від того, які на нас чекають випробування.

За свідченням Господа Ісуса Христа молитва має велику здатність руйнувати силу та підступи диявола. Тому саме зараз, окрім іншого, особливо потрібною є молитва про Україну, про збереження нашого спільного дому від руйнівної міжусобної ворожнечі. До цієї посиленої молитви я закликаю всіх віруючих.

З важким серцем, але з твердою надією на Господню милість і допомогу, промовляю разом з вами: «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!»

Закликаю на весь український народ Боже благословення!

Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

80 років голодомору

23 листопада в місті Борщеві відбувся мітинг – реквієм. З болем і сумом в серці , згадували про страшні події голодомору 1932 – 1933 років. По закінченні священиками різних церков була відслужена панахида за упокій невинно замучених голодною смертю. Настоятель собору Борщівської ікони Божої Матері міста Борщева отець Іван Яворський , звернувся з просьбою до присутніх. Він сказав, що для того, щоб більше таких страждань і бід не було на нашій українській землі в нашому українському народі, потрібно виконувати заповіді Божі. В законі написано :»Полюби Господа Бога твого всім серцем твоїм і всією душею твоєю, і всією силою твоєю, і всіма мислями твоїми, та ближнього твого, як себе самого.» Любов до ближніх повинна бути жертовною. «Більшої від цієї любові ніхто не має, як той, хто душу свою покладе за друзів своїх» – сказав Сам Господь. Якщо така любов буде в нашому народі, то ніхто з чужинців не зможе зробити нам ніякої біди. Тоді любов, мир і спокій стануть провідниками життя нашого народу. Отець Іван Яворський побажав, щоб благословення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа і покров Божої Матері спочили у кожній сім`ї та родині.177_img_1021 176_img_1014

Вітання з днем ангела

Православні громади собору Борщівської ікони Божої Матері і Народження Івана Хрестителя м. Борщева з настоятелем митрофорним протоієреєм о. І. Яворським щиро вітають з днем ангела свого дорого владику високопреосвященнішого Нестора, Архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького. Щиро бажають йому здоров`я, щастя добра і благодатної допомоги у святій архієрейській праці на благо єдиної Помісної Української Православної Церкви і спасіння людей. На многая літа дорогий наш високопреосвященніший владико!

153dsc0933_6518458_9629148

Візит пані Сюзен Джонсон до святого собору Борщівської Ікони Божої Матері

174_i-05230 жовтня у м. Борщеві перебували з візитом міжнародний директор Канадської католицької благодійної організації “Челіс” п. Сюзен Джонсон і директор Тернопільського благодійного фонду “Світ дітей” п. Люба Цицик. Метою візиту було відвідання Борщівського навчально – виховного комплексу “Загально – освітний навчальний заклад I – III ступенів №3 гімназія імені Романа Андріяшика”, де при підтримці “Челіс” будується сучасний спортивний майданчик для дітей також п. Сюзен Джонсон відвідала Борщівську школу мистецтв. У школі навчається семеро дітей, якими опікується благодійна організація з Канади. Візит завершився відвідинами собору Борщівської Ікони Божої Матері. Настоятель собору митрофорний протоієрей о. Іван Яворський подякував п. Сюзен за постійну допомогу близько ста сім’ям Борщівського району, яку організація “Челіс” надає впродовж більше 10-ти років і по благословенню Високопреосвященнішого Нестора Архієпископа Тернопільского, Кременецького і Бучацького вручив високу нагороду Української Православної Церкви Київського Патріархату БЛАГОСЛОВЕННУ ГРАМОТУ. Також о. Іван Яворський побажав щоб за милосердну допомогу Всещедрий Бог сторицею віддячив усім. П. Сюзен Джонсон подякувала за нагороду і запропунувала співпрацю між благодійною організацією “Челіс” і православною громадою собору Борщівської ікони Божої Матері .

Прес-служба собору

171_i-035 172_i-044 174_i-052