Monthly Archives: Січень 2014

Христос хрестився в ріці Йордані!

180_6404_45332
Святий Григорій Богослов, архієпископ Константинопольський:

Іоан звершує хрещення; до нього приходить Ісус, без сумніву, для того, щоб поховати у воді і старого Адама і, напевно, для того ,щоб освятити і самого Хрестителя, а перше за всіх і для всіх – освятити духом Йордан, оскільки Сам був дух і плоть.Хреститель не погоджується; Ісус наполягає. “Мені треба хреститися від Тебе”(Мф.3:14), -каже світильник до Сонця, друг Нареченому, більший за всіх коли-небудь народжений жінками…

Оскільки наша сьогоднішня урочистість є святом Хрещення, то і нам належить хоча б трішки постраждати разом з Тим, Хто заради нас прийняв людський образ, хрестився і був розп’ятий.

Поміркуймо і про різні види хрещення, щоб вийти звідси очищеними. Хрестив Мойсей, але у воді – у хмарі й морі.Це хрещення як і апостол Павло говорить, було прообразним. Море було символом води, хмара – Духа,манна – хліба життєдайного, пиття Божественного пиття.

Хрестив і Іоан,але не по –іудейському,оскільки хрестив не тільки у воді,а й для покаяння, – і не зовсім духовно,бо ще не з’єднався із хрещенням Духа. Хрестить і Ісус,але вже Духом,і це хрещення є досконале.Знаю і четверте хрещення – мучеництвом і кров’ю, якими хрестився і Сам Христос, і яке набагато вище за інші, і не осквернюється ніякою нечистотою. Знаю і п’яте хрещення – слізне,але дуже рідко воно зустрічається:ним хреститься той, хто кожну ніч омиває слізьми свою постіль,хто відкидає рани гріховні, хто ходить із покаянням і печалуванням,хто уподібнюється до навернення Манасії смирення неневітян, хто проголошує слова митаря у храмі і є виправданим більше за гордого фарисея, хто принижує себе,подібно до хананенянки, шукає чоловіколюбства і просить крихт – їжі голодного собаки.
Святий Прокл,архієпископ Константинопольський:
Прийдіть і побачте славні чудеса: Сонце правди омивається в Йордані,вогонь очисчається у воді, Бог освячується від людини.

Нині все творіння славословить і співає:»Благословен, хто йде в ім’я Господнє”. Благословен,хто йде завжди, бо Він з’явився нині не вперше.Благословенний Той, Хто відвідує Творіння Своїм промислом;благословенний Той. Хто зберігає небесну твердь непохитною, Який струнко веде незчисленні полки до зірок, Який подає повітря для дихання творіння, Який зігріває надра землі для її плодоношення,Який втихомирює розбурхане море, Який провадить невидимі джерела із глибини морської,направляє течію рік. Оглядаючи все це, вигукнемо і ми: “Благословен, хто йде в ім’я Господнє”.

Вітаємо з Різдвом Христовим і Новим 2014 р.

178_20140103_0 179_20140103_0Христос народився!
Щиросердечно вітаємо усіх з святом Різдва Христового і Новим 2014 роком благодаті Божої!
Різдво Христове відкрило світові світло богобачення, ясніше зірок і сонця, і пелени Його – ширші від хмар, ясла Його – просторніші від Небес, бо у них лежав невмістимий Христос Бог. Христос народився і примирив землю з небом. Христос народився і примирив людину з Богом. Христос народився і життям Своїм, стражданнями Своїми відкрив нам усім двері Небесного Єрусалиму – вічного радісного і щасливого життя. З часу народження Христового ми є не тільки діти землі, але й діти неба. З часу народження Христового ми усі стали Його синами й дочками по благодаті Божій. Тому радіймо, веселімось і торжествуймо, прославляючи народження Богодитятка Ісуса. Святкуючи свято Різдва Христового, бажаємо усім вам, щоб Спаситель народився у серцях і домівках ваших. Щоб вони стали для вас земним раєм, вмістилищем Невмістимого Бога. Дуже хочемо, щоб у новому 2014р. всі ви були здоровими і щасливими. Бажаємо, щоб провідниками життя вашого були велика сімейна любов, здоров`я взаєморозуміння, мир, спокій, злагода, достаток, благословення, допомога, охорона Божа, добра й щаслива доля і спасіння. Бажаємо, щоб радість Різдва Христового супроводжувала усе ваше життя. Дай Боже, щоб 2014р. благодаті Божої був для нас усіх роком єдності, любові, щастя і добра.

Славімо Його!
З християнською любов`ю до усіх, найкращими святковими побажаннями адміністрація сайту собору Борщівської ікони Божої Матері.