Monthly Archives: Січень 2017

Святкове Йорданське богослужіння

Хрещення — це свято, яке є одним із головних у християнстві. Воно було і залишається в когорті найулюбленіших в нашій країні церковних свят.                                                                   Іван Хреститель охрестив народ в Йордані, чим закликав всіх до покаяння й очищення душі від гріхів. Ісус у віці 30 років, будучи безгрішним, перший прийняв хрещення, освятивши при цьому собою річку Йордан. На честь цієї події свято і було названо Хрещенням, а в народі його називають Йорданом. В день Хрещення настоятель Собору Борщівської Ікони Божої Матері отець Іван Яворський

провів святкове богослужіння   20170119_063327    та здійснив чин освячення води

20170119_063601      20170119_063459             20170119_063520         20170119_063351.

Незважаючи на передранішній час і відчутний морозець на святкову літургію завітало чимало вірян. Адже, існує повір’я, що свята вода очищає і зцілює, а якщо бути присутнім на ритуалі освячення води, то можна здобути зцілення своїх недуг. Задля цього отець Іван навіть влаштував символічне “купання в ополонці”, окропивши освяченою водою усіх присутніх. Черга з глечиками, банками та пляшками розтягнулася надовго. Але святковий настрій не зіпсували ні холод, ні чекання. Люди вітали одне одного, жартували.

20170119_063635

По хрещенську воду можна прийти і зараз, набравши її із криниці на подвір’ї Собору.

 

Духовне в мирському

12 січня 2017 року відбулася перша сесія Борщівської міської ради сьомого скликання, під час якої відбулося представлення новообраного голови об’єднаної Борщівської громади Кобилянського Івана Івановича та вручено депутатські посвідчення 26-ти депутатам громади. На урочисте відкриття були запрошені священнослужителі міста. Настоятель Собору Борщівської Ікони Божої Матері Іван Яворський звернувся до присутніх із побажаннями здоров’я душі і тілу, миру, спокою в серці, душі, кожного, великої сімейної любові, злагоди, взаєморозуміння.

image (5)

“Щоби Богодитятко Ісус народився у серці кожного, у Вашій сім’ї і родині. Щоб наші серця стали Небом, земним Раєм, вмістилищем Невмістимого Бога. Щоби в кожному серці, в кожній родині панувала така велика радість, яку мали Божа Матір, старець Йосиф в тій Вифлиємській стаєнці, ті пастухи, яким ангели Господні сповістили про народження Христа, ті царі, мудреці зі сходу, які прийшли поклонитися Младенцю.

Адже якщо добре вдуматись, хто прийшов до Богодитятка Ісуса? Перш за все – люди добрі, милосердні, які мали любов до ближніх і безмежну любов до Бога, що конче потрібно кожному із нас. І тому я від щирості бажаю, щоби в кожному серці панувала велика любов до Бога і така ж велика любов до людини. Сам Ісус Христот говорить: “Хто хоче з вас бути першим – нехай буде вам слугою, а хто хоче бути старшим за вас – хай буде вам рабом”. Якщо би цих слів ми дотримувались і дійсно служили людям, повірте, українці не тікали б на чужину на роботу. А тут би були. І до нас би їхали.

image (4)                                         То чого ж нам бракує? Старші, перші повинні служити людям і дбати перш за все про людей. Не бути членом якоїсь партії, чи депутатом якоїсь ради, а бути християнином: милосердним, добрим, щоби робити цей гріховний світ кращим. Це стосується як священнослужителів, так і влади міста, як обраних, яких обрав народ, борщівська громада. Відчувати радість від спілкування з людьми, а також співпереживати у їх проблемах, негараздах. Бо всі сильні повинні нести немочі слабких. І я від щирості бажаю, щоби ми жили так всі, як сини і дочки Христової Церкви.

Іване Івановичу! Як казав Григорій Богослов: “Я не можу бути щасливим, коли нещасливі люди, що разом зі мною”. Тому ваше призначення – зробити інших людей, які довірились вам, щасливими. Від щирості бажаю вам в цьому Божої помочі! Дай Боже, щоби благословляюча Божа Матір завжди вас благословляла своєю допомогою і додавала сили в вашій праці. І з чим би не зверталися до вас – все ви могли вирішити!”

image (6)

А депутатам побажаю в єдності і любові працювати, як єдиний злагоджений механізм, свій строк. А як побачать люди гарну роботу – то і на наступну каденцію також вас же оберуть. Бо в єдності наша сила!”

Святкування Різдва Христового

7 січня 2017 року о 6 ранку прихожани Собору Борщівської Ікони Божої Матері зібрались на святкову літургію в честь народження Господа і Спаса нашого Ісуса Христа.20170107_062904

Під час богослужіння у супроводі вітальних слів священника, церковних піснопінь, святкових дзвонів чи не в кожному серці народився Богодитятко Ісус. 20170107_064356

З ним розійшлися вірні по своїм домівкам, до своїх родин, щоби разом колядувати, прославляючи Христа.                                                 20170107_081754    20170107_081824Сяє зірка над вертепом,
Пастушки малі йдуть степом,
І Матусі та Дитятку
Промовляють всі колядку.
Хай летить колядка світом,
Хай зоря Різдвяна світить,
Благодать хай скрізь витає!
Зі святим Різдвом Христовим
Щиросердно вас вітаєм!

20170107_081836