Monthly Archives: Березень 2017

Відзначення достойних

26 лютого 2017 року у храмі Борщівської Ікони Божої Матері настоятель протоієрей Іван Яворський після недільної літургії відзначив благословенними грамотами парафіян церкви.

DSC_2680  DSC_2681  DSC_2679

 

Вручив медаль “За жертовність і любов до України” від Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета (УПЦ КП) волонтеру, голові “Самооборони” Борщівщини Світлані Соррентіно.

DSC_2690  DSC_2687

 

Вона багато допомагає нашим землякам, котрі боряться за Україну на сході державі, навідується до них на передову з гостинцями.

Катерина Стангрет

Свято Стрітення Господнього

15 лютого 2017 року парафіяни Собору разом із настоятелем протоієреєм Іваном Яворським відзначили церковне свято Стрітення, свято зустрічі людини з Богом.

20170215_125838

Стрітення належить до числа Господніх свят, воно присвячене безпосередньо Христові, але за своїм богослужбовим змістом близьке до свят Богородичних. І в давнину розглядалося як свято, присвячене Матері Божій.

На сороковий день після народження Христа, після закінчення днів законного очищення, Пречиста Богородиця разом з Йосифом Обручником та немовлям прийшла з Вифлеєма до Єрусалимського храму. За законом Мойсея, батьки повинні були приносити в храм для посвячення Богу своїх первістків (перших синів) на сороковий день після народження. При цьому покладалося в подяку Богу принести жертву. На виконання закону Матір Божа з Йосифом і принесли Іісуса до храму, а для жертви принесли двох голубенят.

Симеон був чоловік праведний і благочестивий — за переказами, один з перекладачів Святого Письма з єврейської на грецьку мову, який засумнівався в словах книги пророка Ісаї, що Спаситель народиться від Діви. І тоді з’явився йому Ангел і сказав, що він не помре, поки своїми очима не побачить сповнення цього пророцтва. Симеон довго чекав виконання обіцянки Божої: він жив близько 300 років. І ось у цей день з натхнення Духа Святого він прийшов у храм. І коли Марія з Йосифом принесли маленького Іісуса, Симеон узяв Його на руки і, славлячи Бога, сказав: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм з миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, світло на просвіту язичникам і на славу народу Твого Ізраїля».