Monthly Archives: Червень 2019

Освячення нового фелона.

9 червня 2019 року, в Неділю святих отців І Вселенського Собору, настоятель собору Борщівської ікони Божої Матері, митрофорний протоієрей Іван Яворський, після Божественної літургії освятив новий фелон. Оксамитовий фелон зеленого кольору придбано на пожертвування батьків дітей, які в День захисту дітей 1 червня вперше прийняли Святе Причастя. Його одягатимуть один раз у році – на Зелені свята, в день Святої П’ятидесятниці.

Після освячення о.Іван подякував жертводавцям і попросив усіх присутніх у храмі піднести за них свої молитви до Господа.

Перше Причастя

В суботу, 1 червня, коли весь світ відзначає День захисту дітей, у соборі Борщівської ікони Божої Матері настоятель храму, отець Іван Яворський, відслужив за здоров’я дітей святу Літургію. 18 маленьких борщів’ян, які напередодні приступили до своєї першої сповіді, вперше причащалися Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа.
Святково вдягнені діти, святково прибрана церква, урочисті піснеспіви церковного богослужіння, поруч найдорожчі і найрідніші люди, що привели їх на світ і до Бога – рідні та хресні батьки, все це налаштовує душу на особливий, молитовний лад. З трепетом і благоговінням, побожно склавши навхрест руки на грудях, підходили діти до Святої Чаші, приймаючи в уста свої Тіло і Кров Христа, невидимо поєднуючись з Богом у Таїнстві Святого Причастя.
Звертаючись з проповіддю до присутніх, отець Іван Яворський привітав їх з цією надзвичайно важливою у житті кожної людини подією: “Ми привели своїх дітей саме сьогодні, у День захисту дітей, щоби віддати їх під опіку Бога. Ми привели їх, щоби наші діти у свої серця, у свої душі прийняли Самого Господа Бога і Спаса нашого, Ісуса Христа. Привели, щоб вони поєдналися з Богом, щоби Кров Христа текла в їхній крові, Тіло Христа поєдналося з їхнім тілом. Привели для того, щоб вони були щасливими, Богом благословенними і щоби для всіх нас принесли тільки радість і добро в житті. І в їхньому, і в нашому. Для цього ми і прийшли, щоб прийняти Тіло і Кров Ісуса Христа, адже Сам Христос говорив: “Той, хто їсть Тіло Моє і п’є Кров Мою, в Мені перебуває і Я в ньому”(Ів.6,56). “Той, хто їсть Тіло Моє і п’є Кров Мою, має життя вічне”(Ів.6,54), – говорить Господь, звертаючись до нас.
О.Іван побажав, щоби всі могли прийняти Ісуса Христа в серця свої і в душі свої, і могли сказати з апостолом Павлом: “Вже не я живу, а в мені, в моїм серці живе Христос”(Гал.2,20).
Після виступу дітей настоятель собору вручив їм пам’ятні листівки. Дітям, їхнім батькам і всім присутнім церковний хор традиційно запівав “Многая літа”.