Monthly Archives: Липень 2019

Явлення Божої Матері в Борщеві

В ім’я Отця і Сина і Сятого Духа.
Бог є любов. Божу любов ми бачимо в тому, що Син Божий Ісус Христос приходить на землю, щоб від гріха, прокляття і смерті звільнити весь рід людський. Божа любов безмежна. Якщо батько і мати можуть забути про дитину свою, Бог ніколи не забуде. Спаситель прийшов у світ, щоб знайти і спасти те, що загинуло. Божа безмежна любов проявляється в тому, що Господь для захисту людини дає можливість Матері Божій захищати її від усякого зла.
Захист Божої Матері, її покров над світом ми бачимо на прикладі явлень Пресвятої Богородиці у місті Борщеві, які беруть свій початок з XVII століття. Особливо потрібно задуматись над явленнями Божої Матері в ХХ столітті і в наш час.
Богуслава Колодовська свідчила про те, що Володарка неба і землі Пресвята Богородиця з’явилась над криницею, що знаходиться біля собору Борщівської ікони Божої Матері, 9 травня 1939 року. В цей день її батьки йшли, щоб повінчатись у храмі Божому. Побачивши Божу Матір над криницею, молоді разом з весільними гостями стали на коліна й возносили свої молитви до Матінки Небесної. Свята Діва Марія в цей час усіх благословляла хресним знаменням. Її з’явлення було знаком того, що скоро почнуться болі і страждання Другої світової війни, але Матінка Небесна подасть допомогу і війна буде закінчена.
Після закінчення війни безбожники засипали криницю сміттям і землею.
У другій половині ХХ століття сім’я Степових бачила, як на місці засипаної криниці горів благодатний вогонь на Святий вечір Різдва Христового. Тому криницю розкопали, почистили і почали брати воду з неї. З цього часу, звернімо увагу на це, по подвір’ю Степових кожної неділі і свят ходила у сяйві по землі Божа Мати. Добродій Федір Степовий усім говорив про явлення Божої Матері. Йому комуністична влада забороняла говорити про Божу Матір, але Федір Степовий усім казав: “Якщо не буду бачити, тоді не буду говорити”. Через це свідчення Степових забрали з цього дому і дали їм квартири. Криницю Божої Матері другий раз засипали сміттям і землею.
Високопреосвященніший Василій, архієпископ Тернопільський і Бучацький 31 липня 1994 року посвятив перший камінь під будівництво собору. Під час освячення першого каменя будови храму над вишитою хоругвою стає Божа Мати, благословляє і зцілює поранену долоню інженера-будівельника Ротко Ігоря, яка вмить стала здоровою. Це було перше зцілення Пресвятою Богородицею на цьому святому місці. Через декілька тижнів очевидці бачили, як благодатний вогонь у виді стовпа з’єднав землю з небом на місці, де збудований собор. Художник Олександр Бойко ікону Борщівської Божої Матері написав саме так, як бачили очевидці Кобилянський Василь і Чуль Сидір.
У вересні 1994 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет благословив щорічно святкувати день явлення Божої Матері 31 липня. Згідно з рішенням парафіяльних зборів 14 січня 1995 року собор назвали на честь Борщівської ікони Божої Матері.
Преосвященніший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький 4 грудня 2006 року освятив собор Борщівської ікони Божої Матері. На початку святої літургії над престолом по променях-сходинках в собор зійшла Божа Мати. Від престолу пішла в сторону людей і благословила їх.
11 жовтня 2009 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і високопреосвященніший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький у співслужінні з архієпископом Тернопільським і Кременецьким Іовом, Хмельницьким і Кам’янець-Подільським митрополитом Антонієм, єпископами Ужгородським і Закарпатським Кирилом, Чернігівським і Ніжинським Іларіоном, Тернопільським і Теребовлянським Павлом, собором духовенства освятили іконостас, настінні розписи собору, монументальну копію гробу Господнього, статую Божої Матері з ангелами, капличку і живоносне джерело Божої Матері, Покровительки собору, Борщівського краю, матері-України і нашої Святоїі Помісної Церкви Української.
Від часу явлення, 31 липня 1994 року, і до сьогодення багатьох людей Божа Мати оздоровила: сліпі стали бачити, глухі стали чутливими, обтяжені тяжкою хворобою ставали здоровими і ходили, навіть від смерті рятувала Борщівська Богоматір людей. Тому з міста Борщева, різних міст і сіл приходять люди і розповідають про велику допомогу, яку вони одержали від Пресвятої Діви Марії.


Митрофорний протоієрей Іван Яворський, настоятель собору Борщівської ікони Божої Матері, благочинний Борщівського деканату ПЦУ

З Днем Ангела!

Адміністрація сайту, братство і сестринство собору Борщівської ікони Божої Матері вітають свого отця настоятеля, благочинного Борщівського деканату Православної Церкви України, митрофорного протоієрея Івана Яворського з Днем Ангела.

Щедрого Божого благословення Вам, отче, на Ваші пастирські труди на ниві розбудови Православної Церкви України і її Борщівського благочиння! Хай Всемилостивий Господь за молитвами святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, дарує Вам сили та наснаги до праці у Його винограднику, міцного здоров’я, сімейного благополуччя і благословенного многоліття!