Monthly Archives: Грудень 2021

З Різдвом Христовим!

Христос Народився!

Дорогі отці, улюблені в Христі браття і сестри!

Вітаю усіх вас з Різдвом Христовим і Новим роком. Хай Богодитятко Ісус благословить усіх здоров’ям, щастям, радістю, добром, багатоліттям і спасінням. Хай народиться у серцях і домах ваших. Хай ваші серця і оселі стануть земним раєм, вмістилищем Невмістимого Бога, радість Різдва Христового хай супроводжує усе ваше життя. Ревність у служінні Богові, велика віра, тверда надія і безмежна любов до Бога і людей хай приведуть до спасіння усіх вас.

Славімо Його!

З любов’ю в Христі і з найкращими святковими побажаннями благочинний протоієрей Іван Яворський.

Ой хто, хто Миколая любить…

Цієї неділі, в день святителя Миколая Чудотворця, вірні зібралися до борщівського собору щоб молитвами і піснями вшанувати пам’ять великого святого, що своїм служінням Богові і ближнім явив нам достойний приклад для наслідування. Його подвиги благочестя, велика жертовність і любов до Бога і до людей є для нас яскравим дороговказом, що веде нас крізь бурхливе море життя до тихої пристані Божого Царства.

Настоятель собору Борщівської ікони Божої Матері, отць Іван Яворський, відслужив Божественну Літургію і виголосив проповідь.

По закінченню Літургії отець Іван привітав всіх присутніх зі святом, подякував жертводавцям і спонсорам свята, зокрема голові Борщівського споживчого товариства, які закупили подарунки дітям на день святого Миколая, і побажав многих літ.

Потім було єлеопомазання і роздача подарунків дітям від святого Миколая.

15-річний ювілей собору

В суботу 4 грудня, в день свята Введення в Храм Пресвятої Богородиці, у соборі Борщівської ікони Божої Матері урочисто відзначили ювілейну дату – 15 річницю освячення собору. Очолити святкове богослужіння до Борщева прибув високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький. Хлібом-сіллю і квітами зустрів і привітав архиєрея міський голова Ігор Чопик, на порозі храму з вітальним словом до владики звернувся настоятель собору митрофорний протоієрей Іван Яворський.

Архиєпископу Нестору співслужили запрошені на свято священники з Борщівського деканату, а також завідувач єпархіальної канцелярії і секретар Тернопільсько-Кременецької єпархії ПЦУ.

По закінченні святої Літургії архиєпископ Нестор звернувся до присутніх з вітальним словом та змістовною проповіддю про введення в храм Пречистої Діви Марії. Також владика, зокрема, звернув увагу на той факт, що собор Борщівської ікони Божої Матері був першим храмом, який він освятив, вступивши на тернопільску кафедру.

З нагоди свята високопреосвященнійший Нестор вручив церковні нагороди – ордени, медалі і грамоти, якими, за поданням отця Івана Яворського, Предстоятель Православної Церкви України блаженнійший митрополит Епіфаній нагородив священників Борщівського деканату, міського голову, меценатів, членів парафіяльного братства і сестрицтва, активних парафіян.

Після слів подяки, побажань многоліття, під радісні і урочисті звуки церковних дзвонів і спів хору, всі присутні на завершення свята обійшли хресною ходою довкола храму та сфотографувалися на пам’ять.