100 років Акту Злуки

Знаменна подія в українській історії відбулася 100 років тому – 22 січня 1919 р. на Софійській площі в Києві відбулось урочисте проголошення об’єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну. Здійснилася мрія багатьох поколінь борців за незалежність і соборність України. І хоча справжнього об’єднання не відбулося, бо через кілька днів після проголошення злуки

Директорія під ударами Червоної армії змушена була залишити Київ і на плечі ЗУНР ліг весь тягар війни з Польщею, проте, він має велике історичне значення як факт реального об’єднання українських земель у єдиній соборній державі.
В урочистостях, які відбулися на межі Борщівського району Тернопільської області (Скала-Подільська) та Чемеровецького району Хмельницької області (Гуків), разом з духовенством з Хмельниччини прийняли участь і священики Борщівського благочиння. Очолювали відправу молебня біля пам’ятного хреста генерал-хорунжому Роману Шухевичу, політичному і державному діячу, головнокомандувачу Української повстанської армії, що в с.Гуків, митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Антоній, архиєпископ Тернопільський і Кременецький Нестор і два єпископи УГКЦ, в т.ч. преосвященний Димитрій Григорак, єпископ Бучацький.

Залишити відповідь