Храмове свято 31 липня 2019 року

Цьогорічне храмове свято собору Борщівської ікони Пресвятої Богородиці ознаменоване двома ювілейними подіями – 25 років тому над церковною хоругвою, при освяченні першого каменя будови храму, з’явилася Божа Мати, що і дало початок щорічному святу 31 липня, також цього року святкує 40-річчя свого священничого служіння настоятель собору і борщівський благочинний, митрофорний протоієрей Іван Яворський. Як завжди, на святкування зібрались парафіяни собору, гості з інших парафій, священники Борщівського та Заліщицького районів.

Вкотре, вже теж традиційно, приїхав архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, щоб очолити святкове богослужіння та привітати борщів’ян і отця Івана з цими святковими подіями. При вході на подвір’я храму владику зустріли хлібом-сіллю і квітами парафіяни храму і заступник голови Борщівської РДА Олександр Степовий. В притворі собору владика поблагословив отця-настоятеля, який звернувся до нього з вітальним словом , а також священників, що зустрічали свого архієрея.

На початку Божественної літургії владика Нестор нагородив правом носіння камилавки священника з Лосяча, отця Івана Мазурика.

Архієрейська літургія служиться з особливим духовним піднесенням. В храмі панує урочиста атмосфера єднання земного з небесним, аромат ладану з кадильним димом оповиває храм, торкається кожного, підіймаючись вгору аж під самий купол. Владика благословляє вірних, осіняючи їх на три боки дикирієм і трикирієм, що символізують божественну і людську природу Господа нашого Ісуса Христа і Святу Трійцю. Баритон протодиякона Юрія переплітається зі злагодженим співом церковного хору під майстерним керівнитвом Миколи Будзінського і виголосами священників. І все це багатоголосся церковного піснеспіву возноситься до небес, як прослава Господу і Божій Матері за чудесне явлення Її на цьому благодатному місці, як подяка за безмежну любов Божу до кожного з нас, як благання до Отця Небесного від кожного християнського серця про допомогу у наших щоденних потребах, про полегшення у наших болях і стражданнях, про прощення наших гріхів і провин.

В кінці служби всі вийшли на водосвяття. Освятивши воду, владика Нестор звернувся до присутніх з вітальним словом. Воно прозвучало одночасно як вітання і як повчання архипастиря вірним. У відповідь отець Іван Яворський подякував архієпископу, священикам та всім, хто прибув на свято, і побажав їм здоров’я, добра, Божої допомоги та заступництва Божої Матері.

Парафіяни собору привітали свого отця-настоятеля з 40-річчям пастирського служіння і подарували йому вишитий портрет, на якому зображений отець Іван на фоні борщівського собору, а також побажали Божої помочі у його пастирському служінні на ниві Христової Церкви, здоров’я та многоліття.

Окропивши всіх свяченою водою, владика з присутніми священнослужителями відправили панахиду за загиблими за волю України біля меморіалу Героям Небесної Сотні.

Залишити відповідь