15-річний ювілей собору

В суботу 4 грудня, в день свята Введення в Храм Пресвятої Богородиці, у соборі Борщівської ікони Божої Матері урочисто відзначили ювілейну дату – 15 річницю освячення собору. Очолити святкове богослужіння до Борщева прибув високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький. Хлібом-сіллю і квітами зустрів і привітав архиєрея міський голова Ігор Чопик, на порозі храму з вітальним словом до владики звернувся настоятель собору митрофорний протоієрей Іван Яворський.

Архиєпископу Нестору співслужили запрошені на свято священники з Борщівського деканату, а також завідувач єпархіальної канцелярії і секретар Тернопільсько-Кременецької єпархії ПЦУ.

По закінченні святої Літургії архиєпископ Нестор звернувся до присутніх з вітальним словом та змістовною проповіддю про введення в храм Пречистої Діви Марії. Також владика, зокрема, звернув увагу на той факт, що собор Борщівської ікони Божої Матері був першим храмом, який він освятив, вступивши на тернопільску кафедру.

З нагоди свята високопреосвященнійший Нестор вручив церковні нагороди – ордени, медалі і грамоти, якими, за поданням отця Івана Яворського, Предстоятель Православної Церкви України блаженнійший митрополит Епіфаній нагородив священників Борщівського деканату, міського голову, меценатів, членів парафіяльного братства і сестрицтва, активних парафіян.

Після слів подяки, побажань многоліття, під радісні і урочисті звуки церковних дзвонів і спів хору, всі присутні на завершення свята обійшли хресною ходою довкола храму та сфотографувалися на пам’ять.

Залишити відповідь